Kodėl gerai tamsinti automobilio langus?

Daugelis žmonių mano, kad tamsinti automobilio stiklai ir gražu, ir kieta. Taigi, kodėl tamsinti automobilių langai ne tik gražu, bet ir gerai vairuotojui?

Jeigu nutariate tamsinti automobilio stiklus, tai darykite tik patikimuose ir garantiją suteikiančiuose servisuose. Pirkdami plėveles turguje ir klijuodami patys mažai tikėtina, kad turėsite kokybę. Taigi, tik specializuoti servisai dirba su kokybiškomis  medžiagomis, turi patirtį šioje srityje ir gali suteikti garantiją plėvelei.

Plėvelės skirstomos į apsaugines ir paprastas. Priekinių stiklų negalima tamsinti, todėl ant automobilio stiklų neverta klijuoti apsauginių plėvelių. Įprastai klijuojamos paprastos plėvelės.

Langų plėvelės gerai sulaiko šiluminius ir net 99 proc. ultravioletinių spindulių, atspindi blyksnius. Automobilio salono apmušalai ne taip išdega, plėvelė saugo nuo karščio. Net ir paprastos plėvelės – tai papildoma stiklo apsauga, sulaikanti stiklo šukes dužus stiklui. Kokybiškos plėvelės nesibraižo, nesumažina matomumo.

Tamsinant šoninius automobilio stiklus paprastai problemų nebūna. Sudėtingiau gali būti klijuoti užpakalinį stiklą. Stiklai turėtų būti nuplauti specialiu šampūnu. Ant stiklo, apsauginiu sluoksniu į viršų, uždedama plėvelė, apipjaustoma. Stiklas nuvalomas iš vidaus, klijuojama plėvelė. Kokybiškai užklijuota plėvelė nesunkiai turėtų tarnauti apie 7 metus. Pakeisti taip pat neturėtų kilti sunkumų.

Langų tamsinimo kaina priklauso nuo pasirinktos plėvelės tipo ir automobilio dydžio. Kiekvienu konkrečiu atveju kainos ir darbų trukmė gali skirtis, tačiau nedaug.

Užklijavus plėvele ant langų, jų nerekomenduojama atidarinėti pirmąsias tris paras. Taip pat 30 dienų geriau neplauti. Kai šitas laikas praeina, galima langus plauti, tik nereiktų naudoti chemikalų. Laikantis šių rekomendacijų tikrai dar ilgai važinėsite su tamsintais langais.

Tamsintų automobilio stiklų privalumai:

  • Blokuoja UV saulės spindulius.
  • Saugo nuo akinamų spindulių – saulės, žibintų šviesų, sniego.
  • Saugo automobilio saloną nuo blukimo.
  • Avarijos atveju saugo keleivius nuo stiklo šukių.
  • Saugo nuo įkyrių žvilgsnių.
  • Suteikia automobiliui išskirtinė išvaizdą.

Taigi, tamsinti automobilio stiklai ne tik suteikia gražesnę išvaizdą automobiliui, bet ir turi apsauginę funkciją.