Į ką verta atkreipti dėmesį perkant automobilį su dujų įranga?

Šiomis dienomis vis labiau populiarėja dujomis varomi automobiliai, todėl nenuostabu, kad naudotų transportų priemonių rinkoje automobilių dujų įranga jau yra tapusi gana įprastu dalyku. Tačiau prieš įsigyjant šia įranga papildytą automobilį, derėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, galinčių užtikrinti saugų ir taupų važiavimą.

Visų pirma, vertėtų įsitinkinti, kad automobilyje sumontuota dujų įranga tinkamai veikia. Automobilis turėti dirbti tiek dujomis, tiek benzinu – turi veikti dujų perjungėjas. Važiuodamas dujomis, automobilis neturėtų gesti, trūkčioti, o variklio apsukos neturėtų būti per mažos (laisva eiga variklis neturėtų gesti) ar netolygios. Šiuos požymius sukelia netvarkinga ar neprižiūrėta automobilių dujų įranga, o jos tvarkymas gali kainuoti nemažai laiko ir pinigų. Itin svarbu ir tai, kad dujų įranga būtų moderni, kokybiška ir profesionalai sumontuota. Tai galite sužinoti automobilį nuvežę pas kvalifikuotus specialistus.

Taip pat labai svarbu, kad automobilių dujų įranga būtų tvarkinga. Net jei automobilis ir dujų įranga iš pažiūros veikia deramai, dalis jų veikimui būtinų detalių, pavyzdžiui, reduktorius ar filtras, gali būti pasenusios. Be to, automobilių dujų įranga turi būti tikrinama bent jau sezoniškai, o buvęs savininkas galėjo nesilaikyti šio nurodymo. Vizitas pas kompetentingus specialistus gali Jus apsaugoti nuo nenumatytų gedimų ir išlaidų ateityje.

Be kita ko, reikėtų įsitikinti, kad dujų įranga yra tinkama legaliai naudoti Lietuvoje. Automobilio registracijos liudijime turėtų būti nurodyta, kad jis varomas dujomis. Dujų balionas turi būti pritvirtintas saugiai ir taip, kaip numatyta, o visa dujų įranga turi būti sandari, apsaugota nuo galimų išorinių pažeidimų. Išskiriamas CO kiekis negali viršyti gamintojo nurodyto kiekio. Ar Jūsų automobilis atitinka visus šiuos reikalavimus ir ar techninėje apžiūroje išvengsite galvos skausmo, galite sužinoti kreipęsi į šios srities profesionalus.

Taigi prieš perkant dujų įranga papildytą automobilį rekomenduojama įsitikinti, kad ji tvarkinga, tinkamai veikia ir leidžiama naudoti Lietuvoje. Apsilankę sertifikuotame dujų įrangos servise savo įsigytu automobiliu galėsite važiuoti taupiai ir ramiai