Mitai apie dujų įrangą automobilyje

Turbūt ne kartą daugeliui yra tekę girdėti, kad dujomis varomi automobiliai yra patys iš pavojingiausių. Tačiau tai yra labiau mitas, nei teisybė. Remiantis statistiniais duomenimis, iš visų automobiliuose kylančių gaisrų tik 3-5 proc. kyla dėl dujų. Būtina atkreipti dėmesį, kad ir šis procentas nėra visiškai tikslus, nes gaisrai kyla ne dėl dujų, o dėl dujų įrangos eksploatacijos taisyklių pažeidimų. Juk tai yra vairuotojo atsakomybė prižiūrėti savo automobilį.

Mitą, kad dujomis varomi automobiliai yra pavojingi stipriai kursto žiniasklaida. Yra parašytas ne vienas straipsnis, kuris bando parodyti dujų blogąją pusę. Tačiau automobiliai su dujų įrangą turi nemažai privalumų. Pirmiausia, tai daug pigesnis kuras, nei benzinas ar dyzelinas. Taip pat, tai ekonomiškas ir ekologiškas kuras piliečiams, kurie uždirba mažas arba vidutines pajamas. Tai žymiai ekologiškai švaresni degalai, nei benzinas ar dyzelinas. Šiuos privalumas jau įvertino ES ir kitos pasaulio valstybės, todėl automobilių su dujų įranga vis daugėja. Taigi, daugėjant paklausai automobilių su dujų įranga, mažėja paklausa automobilių varomų benzinu. Todėl visuomenėje yra formuojama nuomonė, kad automobiliai varomi dujomis yra  itin pavojingi.

Tai ar iš ties dujomis varomos transporto priemonės yra pavojingos. Remiantis ES šalių ir Lietuvos praktika – automobiliai su dujų įranga yra pavojingi ne daugiau, kaip kitomis degalų rūšimis varomas transportas. Svarbiausia yra laikytis dujų įrangos eksploatavimo taisyklių. Automobilių dujų įranga tikrai pravers taupantiems, tik reikia kreiptis į specializuotus automobilių dujų įrangos servisus!