Dujinės įrangos montavimas – vis populiaresnis būdas pigiau eksploatuoti savo automobilį. Tačiau prieš ja papildant savo transporto priemonę, vertėtų pasidomėti, kokiais atvejais ir kodėl automobilių dujų įranga yra tinkamas būdas sutaupyti.

Visų pirma, dujų įranga įprastai montuojama tik benzininius variklius turinčiuose automobiliuose. Dyzeliniai varikliai veikia visiškai kitokiu principu – juose nėra uždegimo žvakių, be to, dyzeliniam kurui būtinas kur kas didesnis suspaudimo laipsnis. Taigi, juos pritaikyti dujoms reikėtų daugybės modifikacijų, laiko bei pinigų, o variklio ilgaamžiškumas bei patikimumas ženkliai sumažėtų, todėl toks montavimas – nepraktiškas, o neretai ir beveik neįmanomas.

Turint benzinu varomą transporto priemonę, automobilių dujų įranga gali jums leisti sutaupyti daugybę pinigų. Neretai manoma, kad dėl dujinės įrangos suprastėja automobilio trauka ar dinamika. Vis dėlto, modernia bei specialistų sumontuota dujų įranga papildytas automobilis nei galia, nei kitais parametrais nenusileidžia įprastam. Tad LPG įranga itin derėtų susidomėti galingų ir todėl daugybę kuro deginančių transporto priemonių savininkams – ji gali suteikti tokias pat smagias keliones, tačiau degalinėje galėsite išleisti kur kas mažiau.

Svarbu ir tai, kad moderni automobilių dujų įranga yra draugiškesnė aplinkai, nei įprastiniai benzininiai ar dyzeliniai varikliai. Tvarkingi dujomis varomi automobiliai išskleidžia kur kas mažiau kenksmingų cheminių medžiagų bei anglies dioksido, todėl ne taip kenkia ozono sluoksniui ar teršia orą. Be to, pildant įprastą kuro baką, garai patenka į orą, o LPG baliono pildymas yra visiškai sandarus procesas, todėl nekenkia nei aplinkai, nei ją pildantiems. Visa tai gali padėti ne tik išsaugoti gamtą, bet ir sėkmingai įveikti nuolat griežtėjančias aplinkosaugos normas.

Taigi, dujų įranga yra tinkamas pasirinkimas norintiems ne tik sutaupyti, bet ir padėti išsaugoti gamtą. Vertėtų tik prisiminti, kad jos montavimas praktiškas tik turint benzinu varomą automobilį ir pasirinkti profesionalų servisą, sumontuosiantį naujausios kartos įrangą. Tuomet galėsite džiaugtis pigesnėmis ir kur kas labiau aplinką tausojančiomis, tačiau ne mažiau smagiomis kelionėmis.