Automobilio apsaugos sistemos: kaip išsirinkti?

Nesvarbu, kokį automobilį turite: naują ar seną, gražų ar ne, bet kiekvienam gresia pavojus būti nuvarytam, jeigu neturėsite specialios apsaugos sistemos. Taigi, negalima palikti automobilio likimo valiai, tačiau kaip išsirinkti patikimą signalizaciją?

Automobilio apsaugos sistemų yra įvairiausių: nuo primityviausių iki sudėtingiausių. Specialistai teigia, kad norint apsaugoti savo automobilį nuo vagystės ir kitų galimų nuostolių, tik signalizacijos nebepakanka.

Kiti būdai, kaip suteikti didesnį saugumą savo automobiliui:

  • Automobilių žymėjimas. Pažymėjus automobilį yra didesnė tikimybė jį surasti, jei jis būtų pavogtas. Gerai matomose vietose pažymėtas automobilis negalės būti parduotas ar perregistruotas. Žymėjimas gali būti ant stiklo, salono viduje. Svarbiausia nepažeisti žymimų automobilių dalių ir nesumažinti jų tarnavimo laiko. Atlikus transporto priemonės žymėjimą jo duomenys įvedami į duomenų bazę. Šia baze gali naudotis teisėsaugos institucijos ir pasienio apsaugos tarnybos. Ar automobilis yra pažymėtas galima pažiūrėti internetinėje svetainėje – zymejimas.lt. Suveskite automobilio valstybinį numerį ar žymėjimo ID ir pamatysite, ar automobilis yra pažymėtas.
  • Elektroninis imobilizatorius. Tik automobilio savininkas žino, kaip veikia ši apsaugos sistema, todėl transporto priemonė yra saugi nuo atviros vagystės. Prietaisas gali būti montuojamas kartu su kita automobilio apsaugos įranga ar signalizacija. Tik savininkas žino, kaip veikia imobilizatorius, todėl automobilį pavogti yra labai sunku. Ši priemonė apsaugo automobilių savininkus nuo atviro grobimo, tai yra kai vagiama atimant raktelius iš vairuotojo. Imobilizatorius tiesiogiai susijęs su savininko turimu elektroniniu raktu, todėl įrenginiams nutolus, apsaugos sistema užblokuoja variklį ir automobilis nebegali toliau judėti.
  • Automatinis langų ir liuko uždarymas.
  • Ultragarso jutiklis.

Automobilio apsaugos sistemos skiriasi dėl įvairių priežasčių. Daug kas priklauso nuo to, ar yra įdiegta centrinio užrakto sistema, ar transporto priemonės savininkas nori papildomų apsaugos funkcijų. Taigi, priklausomai nuo automobilio savininko norų ir pageidavimų galima pasiūlyti ypač platų apsaugos sistemų pasirinkimą.

Pati populiariausia apsaugos priemonė – automobilių signalizacijos. Pasirinkimas labai platus ir jos atlieka įvairias transporto priemonės apsaugos funkcijas.

Taigi, automobilio apsaugos sistemos specialistai gali sumontuoti pačias įvairiausias apsaugos sistemas.

Šiuolaikinės sistemos iš ties sparčiai pažengusios, automobilio savininkas gali naudotis telefonu ir matyti, kur yra jo automobilis bei gauti pranešimus apie įsilaužimus tiesiai į savo telefoną. Automobilių apsaugos sistemos be įprastinių apsaugos sistemos funkcijų, turi ir GPS/GSM sekimo galimybes. To dėka savininkas gali gauti aliarmą arba pranešimus apie transporto priemonės būklę. Turint modernią apsaugos sistemą, galima netgi naudojantis programėle, skirta išmaniesiems telefonams, užrakinti ir atrakinti duris, stebėti kelionės maršrutą, greitį, nuvažiuotus kilometrus. Jeigu įjungiate apsaugos rėžimą, tai automobiliui pakeitus buvimo vietą daugiau kaip 300 metrų, blokuojamas variklis arba įjungiama apsauga.

Taigi, automobilio apsaugos sistemą rinktis reikia pagal savo poreikius ir pageidavimus. Pasiūla ir įvairovė iš ties plati. Jeigu tikrai norite apsaugoti savo automobilį nuo vagysčių rinkitės bent paprasčiausią apsaugos sistemą.